Tržby Twitteru nečekaně klesly, poškodila mu nejistota i Elon Musk

Americká sociální síť Twitter v pátek oznámila překvapující pokles tržeb ve 2. čtvrtletí 2022 a vykázala ztrátu.

Připsala to tvrdé konkurenci ze strany společností Apple a TikTok na slábnoucím reklamním trhu. Kromě toho vede právní spor s Elonem Muskem, který odstoupil od koupě Twitteru za 44 miliard USD (43,14 miliardy eur).

TASR o tom informuje na základě zpráv Reuters a CNBC.

Tržby Twitteru ve 2. čtvrtletí klesly na 1,18 miliardy USD z 1,19 miliardy USD ve stejném období předchozího roku. Analytici, které oslovila společnost Refinitiv, přitom očekávali, že stoupnou na 1,32 miliardy USD.

Sociální síť tak vykázala za 3. kvartál ztrátu 270,01 milionu nebo 35 centů na akcii po zisku 65,65 milionu USD nebo 8 centů/akce ve stejném období loňského roku.

Bez započtení položek měl Twitter upravenou ztrátu 8 centů na akcii, zatímco analytici mu předpovídali upravený zisk 14 centů na akcii.

Twitter částečně obvinil z poklesu příjmů protivětry v reklamním průmyslu, které jsou spojeny s širším náročným makroekonomickým prostředím, jakož i „nejistotou související s připravovanou akvizicí Twitteru společností Elona Muska“.

Twitter zažaloval Muska, který upustil od nabídky ke koupi společnosti.

Zároveň stále oblíbenější TikTok a technologický gigant Apple získávají větší podíl na trhu v digitálním reklamním prostoru.

- Reklama -zpravy

Nejnovější články

Další články autora