Musk odstoupil od smlouvy o převzetí Twitteru, ten se chce soudit

Americký podnikatel Elon Musk odstoupil od smlouvy o převzetí sociální sítě Twitter za 44 miliard dolarů (43,29 miliardy eur). TASR o tom informuje na základě zprávy, zveřejněné britskou zpravodajskou televizí SkyNews.

V prohlášení poskytnutém americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) Muskovi zástupci uvedli, že Twitter porušil podmínky smlouvy a „učinil zjevně nepravdivá a zavádějící prohlášení“.

Uvedli také, že Twitter neposkytl údaje a informace požadované Muskem, které by mu umožnily „udělat nezávislé hodnocení počtu falešných nebo spamových účtů“ na sociální síti.

„Twitter někdy ignoroval požadavky pana Muska, jindy je odmítl ze zjevně neopodstatněných důvodů a někdy zase tvrdil, že mu vyhověl, přičemž mu však poskytl neúplné nebo nepoužitelné informace,“ uvádí se v prohlášení.

Předseda správní rady Twitteru Bret Taylor uvedl, že správní rada je odhodlána uzavřít transakci za cenu a podmínek dohodnutých s Muskem a plánuje podniknout právní kroky k vynucení dohody o fúzi. „Jsme přesvědčeni, že u soudu v Delaware zvítězíme,“ dodal.

Podmínky smlouvy zavazují šéfa společností Tesla a SpaceX zaplatit 1 miliardu dolarů (984 milionů eur), pokud transakci nedokončí.

Vypovězení smlouvy je nejnovějším zvratem v sáze mezi nejbohatším mužem světa a jednou z nejvlivnějších sociálních sítí.

Velká část dramatu se odehrála přímo na Twitteru, kde si Musk, který má více než 95 milionů sledovatelů, stěžoval, že společnost nedokázala naplnit svůj potenciál platformy pro svobodu projevu.

- Reklama -zpravy

Nejnovější články

Další články autora