Příběh Muska a Twitteru. Rychlost, jakou firmu přebral, je zarážející

Společnost Twitter v pondělí akceptovala nabídku Elona Muska, po které by se měl stát jejím majitelem a tedy ovládnout i sociální síť, na které se řadí mezi ty nejvlivnější uživatele.

Nejbohatší muž světa kontrolu obsahu označil za největší problém Twitteru a slíbil, že pravidla uvolní.

Jak se obchod udál, proč Musk koupil společnost, jejíž hospodářské výsledky budou pro jeho technologické portfolio minimální výzvou, ale i proč tato událost rozdělila a zejména rozehnila společnost, se Nikola Šuliková Bajánová ptá moderátora technologického podcastu Klik Davida Tvrdoně.

Zprávy z ekonomiky
Ruský koncern Gazprom zastavil dodávky plynu do Polska a Bulharska a pohrozil dalšími omezeními dodávek, pokud by se obě země snažily brát si z tranzitního plynu. Gazprom ve středu uvedl, že dodávky zastavil proto, že polští a bulharští odběratelé nezaplatili za plyn včas rublemi. Oba státy dostávají nyní plyn od svých sousedů z Evropské unie. Slovensku podobná situace hrozí 20. května, kdy má za ruský plyn zaplatit fakturu.

Sporná stavební legislativa vicepremiéra Jsme rodiny Štefana Holého prošla parlamentem. Národní rada ve středu schválila tři právní normy, a to zákon o územním plánování, zákon o výstavbě a novelu zákona o organizaci činnosti vlády a organizaci ústřední státní správy. Legislativu podpořilo 90 ze 144 přítomných poslanců. ZMOS, který ji jako jeden z více ostře kritizoval, už prohlásil, že požádá prezidentku, aby zákony nepodepsala.

O post šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu se ucházejí tři kandidáti. Finanční výbor tento týden potvrdil, že Ľubomír Andrassy, ​​Robert Suja a Štefan Kišš splňují podmínky. Volba se uskuteční v květnu, kdy Karlovi Mitríkovi končí funkční období. (TASR)

Ceny novostaveb v Bratislavě se v úvodu letošního roku zvýšily meziročně v průměru o 25 procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Bencont Investments. Důvodem je enormně malá nabídka nového bydlení, která způsobuje, že podmínky diktují prodávající. I analytici přitom poukazují na to, že takový stav je neudržitelný.

- Reklama -zpravy

Nejnovější články

Další články autora