Musk chce změnit Twitter, nebude to tak snadné

Elon Musk je jedním z nejúspěšnějších uživatelů Twitteru. Dosud ho využíval tak trochu jako troll, a trollovat začal společnost Twitter i tak, že tajně odkoupil 10 procent jejich akcií.

Nyní to vypadá, že koupí sociální síť rovnou celou. Změnit ji chce k nepoznání – slibuje naprostou svobodu slova, a vrátit by se na Twitter tím pádem mohl i Donald Trump.

Zuzana Kovačič Hanzelová si povídala s moderátorem podcastu Klik a zástupcem šéfredaktorky Ondřejem Podstupkem.

Nyní nás můžete podpořit i koupí podcastového hrníčku s digitálním předplatným. Pro ty, kteří už mají předplatné, ale chtějí pouze hrnek, máme také hrnek bez předplatného. Na adrese sme.cz/hrnceky najdete celou nabídku.
Krátký přehled zpráv

Marián Kotleba se dnes snažil dostat do parlamentu, protože tvrdí, že mu nezanikl mandát. Se svým pokusem neuspěl, mandát mu totiž odsouzením za úmyslný trestný čin zanikl. Po čtvrt hodině diskuse s pracovníky parlamentu nakonec odešel. I malou roztržku by mohl soud vyhodnocovat jako porušení podmínky. Kotleba nevyužil ani nabídky jít se podívat na jednání parlamentu jako návštěva.

Výbor Národní rady pro kulturu a média zveřejní 27. dubna výzvu k přihlašování se uchazečů o pozici generálního ředitele RTVS. Kandidáti se mohou přihlásit do 27. května. Veřejné slyšení kandidátů je na programu 13. června, v poslední červnové dekádě se uskuteční volba v plénu parlamentu.

Robert Fico odmítl v kauze Soumrak, ve které je obviněn ze zosnování a založení zločinecké skupin, vypovědět. Potvrdil to jeho advokát David Lindtner. O vydání poslance Směru na vazební stíhání bude parlament hlasovat ve čtvrtek.

Poprvé od konce října je v nemocnicích hospitalizováno méně než tisíc lidí s covidem. Na jednotkách intenzivní péče se nachází stále 76 lidí.

Doporučení
Anatomy of a Scandal je britský seriál v hlavní roli se Siennou Miller. Detektivka na Netflixu je ideální na odreagování, jde o příběh ministra britské vlády, o kterém se převalí sexuální skandál a během celé minisérie se příběh rozplétá i zamotává.

- Reklama -zpravy

Nejnovější články

Další články autora