Přes ropovod Družba neproudí ropa. Slovnaft chce vyřešit spor o poplatcích za tranzit

Přeprava ropy přes ropovod Družba je několik dní pozastavena, bratislavská rafinerie Slovnaft však funguje a zásobuje trh. Informace potvrdil mluvčí společnosti Anton Molnár.

„Podle našich informací se vyskytly technické problémy na úrovni bank v souvislosti s platbami za tranzitní poplatky z ruské strany. Výrobní proces v rafinerii aktuálně funguje bez přerušení a zásobování trhu je plynulé,“ uvedl.

MOL vyzval k rychlému řešení sporu
Bratislavská rafinerie ve spolupráci s národním přepravcem, společností Transpetrol, jakož i v součinnosti Ministerstvem hospodářství SR využívá ke zpracování všechny dostupné rezervy v systému.

„Společnost Slovnaft, jakož i společnost MOL, iniciovala diskusi s ukrajinskou i ruskou stranou o možnosti zaplacení tranzitního poplatku ze strany MOLu respektive Slovnaftu, který by umožnil obnovení dodávek ropy,“ dodal Molnár. Aktuálně se očekává odpověď na daný návrh.

Banka nepřevedla peníze
Pozastavení přepravy ropy ropovodem Družba přes území Slovenské republiky potvrdilo i Ministerstvo hospodářství SR.

„Můžeme potvrdit informaci, že ruské společnosti Transnefť byla bankou vrácena platba za přepravu ropy ukrajinským územím. Z uvedeného důvodu ukrajinská společnost Ukrtransnafta pozastavila přepravu ropy ropovodem Družba,“ informoval resort s tím, že se vzniklou situací zabývá.

- Reklama -zpravy

Nejnovější články

Další články autora